• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tp link

 1. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 2. Garfield'

  Разлика на верзии во рутер Tp link

  Здраво на сите. Сакам да прашам што е разликата меѓу новите рутери со нова верзија ? Пример: wr841n v13 е со медиатек чипот и послаб процесор,wr841n v11 има малце појак процесор и не е медиатек. Дали има некој искуство и знае да ли се добри новите рутер со медиатек процесор? Гледам дека...
На врв Дно