• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

total war

  1. K

    Total War: Rome 2 (Emperor edition)

    Здраво на сите, нов сум на форумот и се регистрирав со цел да ви ја кажам играта која верувам дека некои од вас ја знаат Total War: Rome 2 (Emperor edition), од Total War серијалот. Играта се игра од 280тата година п.н.е, можете да сте Македонија, Рим, Спарта, Атина и сите други антички држави и...
На врв Дно