Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

torrent

  1. D

    проблем со брзина на µTorrent

    Здраво, да се пофалам дека сум прилично нов на форумов. Е сега да се вратам на мојот проблем. Долго време користев Bitcomet, ама бидејќи сите тракери го ставаат на црна листа, се одлучив да го заменам со µTorrent 2.2.1. Кога правев upload на bitcomet обично одеше околу 110-120 KBps. А од вчера...
На врв Дно