• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

time spy

  1. The_Witch_Hunter

    3DMark Time Spy (ваши резултати)

    Како што најверојатно знаете веќе, вчера излезе новиот DirectX 12 бенчмарк на 3DMark - Time Spy. ЛИНК Во темава постирајте ги вашите резултати. За почеток еве го мојот прв резултат: (сеуште сум на бета драјвер па затоа и предупредувањето)
На врв Дно