• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

thermaltake

 1. G4M3R

  Купувам куќиште Thermaltake Level 10GT

  Знам дека е ееееееееееееептен long shot ама да си ја пробам среќата:). Ова ми е омилено куќиште :love:, од времето уште го сањав... Но бидејќи беше огин скапо за мене, ни приближно не бев во можност да си го дозволам. Сега веќе е застарен модел и има многу подобри куќишта, но за мене ова ми е...
 2. rippermkd

  водна пумпа

  купувам водна пумпа DDC (само пумпа) или D5 или друга пр. thermaltake со топ (евентуално со резервоар). битно ми е да е тивка и сите конектори да се G1/4
На врв Дно