Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

thermal pad

  1. gremlin

    ASUS TUF 3070/3080 обавезно промена на термален пад и паста

    Пред некое време земав ASUS TUF 3080Ti користена секако, онака мал апгрејд од 3070 за евтино дур не дојде 5ххх серијата наредната година ... Но користејќи ја графичката ми беа чудни температурите поточно 100 степени на хотспот и 89-90 на јадро и меморија (добро сеа претходната ми беше...
На врв Дно