• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

theme

 1. BlackOuttheWoRlD

  Тема за блогспот Blogger и одбирање на домен

  Здраво другари Ми треба тема за блогспот да биде премиум фре,да не се плаќа секоја година,за магазин или технологија,оптимизиран за гоогле адс,доколку некој има може да ми пише на пп или на коментар,ќе бидам многу благодарен. И утше едно прашање каде е подобро да се купи доменот од хост...
 2. Garfield'

  Вебсајт за здрав живот и спорт во повеќе јазици

  Здраво Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google? Кои платформи да ги изберам односно во wordpress ли е подобро и која тема? И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици...
На врв Дно