• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tethering

  1. JensenInterceptor

    Како да поврзам десктоп компјутер преку Мобилен интернет?

    Дали може некој да ми објасни како да поврзам десктоп компјутер преку мобилен интернет? Да го уштекам како УСБ уред? Ама не ми дава избор да му кажам дека ќе биде „модем“, телефонов. Или да упалам Блутут на телефонов, па некако преку тоа, м? Сега пробав да додадам нова врска, Mobile...
На врв Дно