• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

test for wampp read

  1. Miki98

    Тлд нот суппорт -tld not valid

    Whois Servers List # TLD Server Action 1 ac whois.nic.ac 2 ae whois.nic.ae 3 aero whois.aero 4 af whois.nic.af 5 ag whois.nic.ag 6 ai whois.ai 7 al whois.ripe.net 8 am whois.amnic.net 9 arpa whois.iana.org 10 as whois.nic.as 11 asia whois.nic.asia 12 at whois.nic.at 13 au whois.aunic.net 14 ax...
На врв Дно