Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

термална

 1. Lokvan

  Услуга: апликација на термална паста

  Пред некоја недела ми се случи една случка што ми даде идеја за отварање на темава. Но ајде прво за случката... Пријател ме праша дали имам да му дадам малку термална паста за нов компјутер, се разбира дека имам и му ја дадов тубата со Ноктуа NT-H1 но за жал испадна дека пастата станала...
 2. comakot

  Колку е лесно заменување на термална паста?

  Прашувам бидејќи ќе ми е првпат, едниствен страв што го имам е при сколпување да го ставам кулер малце лево десно и да заврши паста кај што не треба. Причината за заменување на паста е поради високи температури на графичката. XFX 580 8GB - 1150 core, 2000 memory и стабилен undervolt, core clock...
 3. spiritBreaker

  Термална паста

  Другари! препорачујте добра паста за процесор, како и кај може да се најде. до кај 200-300 ден макс нешто поквалитетно, да не се оние белите никаквите ... ви благодарам на предлозите и препораките :)
На врв Дно