• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

тенда

 1. Luxell

  Проблем со Port forwarding на Тенда!?

  Пробувам да направам port forwarding на Tenda W303R и никако да успеам. Значи подесувам се исто вака само кај мене почетна и крајна се 2222, но кога ќе проверам на canyouseeme.org стои дека пренасочувањето не е успешно. Инаку рутерот го користам и како репетитор и имам исклучено firewall.
 2. GokeMKD

  Во врска за рутер

  Здраво, може некој да ми каже дали е добар рутеров и каде може да го најдам во скопје? Tenda AC18 AC 1900 Smart Dual-Band Gigabit WiFi Router-Tenda-All For Better NetWorking
На врв Дно