• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tenda w316r

  1. Mechanic

    Brick-нат Tenda W316R

    Дечки, пробував вечерва да му направам Upgrade на firmware-от на Tenda W316R и го брикнав, не го јавува ви-фи сигналот, не можам да му пристапам ни преку кабел на 192.168.0.1 Имал некој слична мака? Може да се поправи или да си купувам нов рутер? Гледав нешто преку TFTP сервер и Wireshark, али...
На врв Дно