Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

tenda client from tp-link openwrt port forwading

  1. Miki98

    OpenWrt Port Forwarding не работи

    Здраво ит другари. Ми треба помош околу сетирање порт форвардинг на OpenWrt од дома преку лаптоп до публикувана ип со порт,проблемот е што не можам никако да пристапам до публик ип со порт. Имам два рутери 1.Првиот рутер е Тenda (врзан на интернет на wan) 2.Вториот рутер е TP-Link ac1750 со...
На врв Дно