• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tenda ac6

 1. Winncoot

  Tenda AC6 AC1200 Router

  Продавам малку користен Tenda AC6 Router. Има 4 антени и пробива низ дебели ѕидови и сигналот пристига далеку. Пакувањето доаѓа како што е купен. Цена: 1300ден. Резервирано.
 2. Cevi

  Проблем со PPPOE конекција, помош.

  Здрво дечки. Пред некој ден поставив оптички интернет од ГлобалСат. Мислам дека ја користат инфраструктурата на Неотел. Ми пуштија кабел и ми ставија модем. За рутер ми рекоа ќе морам сам да си инсталирам. Купив нов Tenda AC6 од Анхоч. Сега почнаа проблемите. Според нивните инструкции се што...
На врв Дно