• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

тапет

  1. JensenInterceptor

    Како да да претворам врата со стакло во непровидна врата?

    Имам врата што е уствари со широка дрвена рамка но во среде стои стакло. Ставивме леплив тапет со боја на дрво но светло сеуште проаѓа. Дали ви доаѓа нешто на памет како скроз да ја затемнам вратава, ич светло да не пропушта? Да знам, за звучна изолација треба дебелина, дебело дрво, но не ми...
На врв Дно