• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tamron

  1. nikigo

    Pentax k-r + lenses + flash

    Итно продавам комплетен систем Pentax, сочуван и користен за аматерски потреби: 1. Тело Pentax K-R + адаптер за 4xAA батерии и м42 адаптер - минт состојба, комплет со кутија, упатство и сите стандардни додатоци, кабли, капачиња и слично (shutter count ~18300) 2. SMC Pentax DA 16-45mm 1:4 ED/AL...
На врв Дно