• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

t480

  1. smole

    Совет за купување лаптоп

    Планирам да купам Lenovo T480 од англискиот Lenovo сајт со следниве спецификации: i5-8250u Win 10 Home 14" FHD IPS 250 nit 16GB ram NFC chip Backlit keyboard - English Euro 512GB SSD PCIe OPAL2.0 M.2 2280 Front 3Cell battery Rear 3 cell battery 65W AC adapter (usb type C) Intel Dual Band...
На врв Дно