• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

t-sql to plsql

  1. katerina87

    t-sql -> plsql "prevod"

    Денеска прв пат се сретнав со oracle и имам една задача да ја завршам, бидејќи прв пат се сретнувам со oracle задачата си ја напишав во mssql и мислев дека ковертирањето ке биде лесно ама како што можам да видам и не е баш. Нешто успеав нешто не, па барам мала помош од вас. Иначе процедурате...
На врв Дно