• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

system clock

  1. JensenInterceptor

    Системски часовник на Виндоус 10?

    Не знам дали е нешто до мојов компјутер, БИОС батеријата или Виндоусов сам го чита времето од Интернет и си го мести да биде, 2 саати назад, или 1, како ќе му текне. Ако може некој совет? Да откријам дали е до Виндоусот? Сум го местел сам ама пак си го изместува по свое :)
На врв Дно