Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

synology

 1. DS213j

  DS213j

  Ве молам за проценка на Synology NAS 2-bay DS213j. Состојба како на сликите. Поддржан e од последната верзија на DSM 7.1.1.
 2. Продавам Synology DiskStation 4-Bay (DS414)

  Продавам Synology DiskStation 4-Bay (DS414)

  Продавам користен Synology DiskStation DS414 (за 4 дискови). Беспрекорно работи, користен во домашни услови. Нема гаранција. Marvell Armada 370 1.2 GHz CPU 1 GB DDR3 Memory До 16 TB Internal Capacity 2 x USB 3.0/1 USB 2.0 Port 2 x Gigabit LAN 2 x Cooling Fan Доколку некој има потреба...
 3. Продавам Synology DS 218+ со 2х4TB WD Red PLUS дискови

  Продавам Synology DS 218+ со 2х4TB WD Red PLUS дискови

  Продавам Synology DS 218+ со оригинален адаптер и додатоците кои доаѓаат со него - 2 х 4TB WD Red PLUS (WD40EFZX) дискови. Interface Types: SATA, eSATA External, USB 3.0 3.1 3.2, Ethernet RJ45 Electrical Interface: Ethernet Gigabit - 1Gbps On-Board Cache: 2GB Bays/Ports/Slots: 2 Цена за...
 4. Synology DS3612xs

  Synology DS3612xs

  Продавам Synology DS3612xs. Купен 2013 година, користен за активен backup во фирма (трговска не ИТ) во тек на работно време 06:00-22:00 и cloud синхронизација. Не е отваран, сервисиран или променето делови. Сеуште си функционира фабричкото напојување кое е интегрирано. Од пролет веќе не се...
 5. D

  Прв поглед на Synology Router RT1900ac

  Рецензија на новиот, штотуку најавен на CES 2016 Synology Router RT1900ac: http://it.mk/retsenzija-synology-router-rt1900ac/ Воедно, и претставување на новиот серијал што го планираме за IT.mk - Unboxing: :)
На врв Дно