Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

светло

  1. JensenInterceptor

    Како да да претворам врата со стакло во непровидна врата?

    Имам врата што е уствари со широка дрвена рамка но во среде стои стакло. Ставивме леплив тапет со боја на дрво но светло сеуште проаѓа. Дали ви доаѓа нешто на памет како скроз да ја затемнам вратава, ич светло да не пропушта? Да знам, за звучна изолација треба дебелина, дебело дрво, но не ми...
На врв Дно