Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

светлана кордумова

  1. ContentBot

    Pixyle AI – стартап базиран на вештачка интелигенција доби инвестиција од 1 милион евра [.мк стартап на месецот]

    Pixyle AI е решение кое им ја олеснува работата на брендовите од модната индустрија, а истовремено нуди подобар и побрз избор на потрошувачите. Со помош на вештачка интелигенција, има повеќе практични решенија како автоматско категоризирање и тагирање на продуктни фотографии, идентификување на...
На врв Дно