Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

support linux

  1. Miki98

    implement WIFI inject and HID

    Здраво ит другари На кој начин може да применувам или модифицирам frimware-то да подржува injection на WiFi. Пример кој телефон поддржува режим на инјектирање и монитор? Џабе оти имам OnePlus 8 pro,само монитор mode работи а инјектирање на мрежа и пакети не работи. Гледам по YouTube дека може со...
На врв Дно