• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

summit

  1. darkone

    Bulgaria Web Summit 2016

    Не знам колку од вас сте запознаени, но на 20ти февруари наредната година ќе се одржи Bulgaria Web Summit - настан за кој мислам доста front-end програмери ќе бидат заинтересирани. Имаа пред некое време early bird билети кои беа доста евтини - сега мора да се пре-регистрираш за да добиеш...
На врв Дно