• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

струја

 1. R

  UPS и продолжен кабел

  Здраво дечки имам едно прашање па сакам да слушнам како вие го имате решено проблемот. Имам UPS и на него има 4 шуко утичници, арно ама не ми се доволни за да можам сиот хардвер што сакам да го поврзам на него. Сакам да му ставам продолжен кабел со 4 утичници (кабелот е нешто по квалтитетен...
 2. The Geek Boy

  Некој што се разбира?

  Бидејки не најдов соодветно место каде да пишам/прашам, ја отворив оваа тема. Прашав на друг форум ама не добив соодветен одговор. Со моменталнава ситуација, последниов период нас не натрупаа со домашни, а и реално моето училиште почна касно со ова Google Classroom. Е сега, периодот кога не...
 3. DrMTR

  Чуден проблем при полнење на телефон

  Здраво дечки ! Пошо самиот неможам да најдам логичко објаснување, еве да пишам и овде. Неодамна го заменив мојот redmi 3 pro со redmi pro. Е сеа, бидејки досега никогаш го немав полнето претходниот телефон во дневната соба, не ни забележав дека имам проблем со струјата во дневната соба. Значи...
На врв Дно