Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

strix

 1. Asus Rog Strix 3070ti

  Asus Rog Strix 3070ti

  Продавам Asus Rog Strix 3070ti, беспрекорна состојба, без ниту една најмала забелешка. Доаѓа во оригинална кутија. Истечена гаранција. 23000 денари - фиксна цена.
 2. Нема Слика

  Asus TUF/Strix B660/760 D5 и/или 13600K

  Понедете во ПП плоча и/или цпу. Мора да е TUF/Strix серија LGA1700 и да е до DDR5 меморија. Исто така и 13600K. Да имаат кутии и гаранција. Да не има забуни, не ги барам во комбо туку засебно.
 3. Asus Strix Claw Dark Edition Mouse

  Asus Strix Claw Dark Edition Mouse

  Се продава маус Asus Strix Claw Dark Edition. Купен од сетек со фискална и гаранција до: 23.05.2023. Се продава поради тоа што кликовите се меки за мој вкус и не ми лежи на рака како што мислев. Козметички е 10/10 бидејќи е многу малку користен. Доаѓа во комплет фабричко пакување и гаранцијата...
 4. Нема Слика

  проценка на хардвер

  здраво дечки, ми треба проценка на конфигурацијата, а ако не ви е товар и одделно на компонентите. во моментов конфигурацијата се користи во друго куќиште (lian li 011 dynamic mini) со custom водно ладење (1x360, 2x240 радијатори) оверклока до 4.9гхз стабилно, на 5гхз на НЕКОИ игри знае да...
 5. Surreal

  Продадено Продавам ASUS GTX 1050Ti 4G ROG STRIX GAMING

  Продавам ASUS ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING. Ја имам купено од Сетек, но гаранцијата ја немам, а и впрочем е и истечена. Графичката е користена само за да се изиграат неколку игри и извадена од систем. Никогаш не е копано со неа, никогаш не е оверклокувана, никогаш не е отварана. Се е како што...
 6. rippermkd

  Продадено Mini ITX config

  i5 8500 16gb ram 2 razlicni plocki edna SP 2666mhz druga gskill 2800mhz (moze i 2x8gb kingston 3200mhz +1000mkd) asus ROG STRIX Z370i Gaming SAPPHIRE RX 560 2gb deepcool napojuvanje DA500 (2 meseci koristeno) 120GB M.2 SATA toshiba 250GB M.2 NVME SAMSUNG 500GB HDD (ili 2TB po zelba so doplata)...
На врв Дно