• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

street fighter 5

  1. JensenInterceptor

    Како да сопрам фрлање во Стрит Фајтер 5?

    Не знам како да го упалам првиот туторијал што се пушта кога прв пат ја палиш играта. Таму кажа дека едно копче беше за да сопреш фрлање. Дали беше V или некое друго? Се сеќава некој? Ме згази со Зангиев, пошто е голем и има голем дофат.
На врв Дно