• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

storage upgrade for phone

  1. BlackOuttheWoRlD

    Како да се смени меморијата на телефон

    Здраво Дали некој знае каде менуваат интернална меморија чип на телефон за надградба на storage. И зошто не примаат телефоните 256gb micro sd card,туку само до 32гб,знам дека зависи од телефонот,но да не прима 256гб а на пц да прима.
На врв Дно