• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

stepping revision b3

  1. PC_GAMER

    CPU Cooler for Intel Core 2 QUAD Q6600 Stepping Revision B3?

    Потребна ми е експертиза од сите Вас кои сте подобро упатени. Гуглав на Интернет, меѓутоа не најдов поконкретни одговори и можни решенија. Затоа се одлучив да создадам тема на овој дел од форумов. Имам Intel Core 2 Quad Q6600 (верзија B3) и потребен ми е поефикасен ладилник за него. Немам намера...
На врв Дно