• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

static ip

  1. Глупав

    Кинези со некои чудни барања

    Дали некој се има сретнато со случка и која е цалата приказна со Кинезите што бараат Пристап до VM на Македонски IP како и до акаунт на UpWork за работа... колку е целото "legit" како и "опасно"???
На врв Дно