• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

стари делови

  1. Lazarko

    Старо Купувам! ( ретро хардвер )

    Купувам: 1. Seasonic Напојувања (At i Atx) 2. Agp Графички кои ми фалат во колекција: Ati HD 2600XT/Pro, Ati Radeon 3850 agp, Nvidia FX 5900, Nvidia 6800 AGP, Nvidia 7600 GS Agp, било каква постара ISA или VESA LOCAL BUS. 3. Sound card: Awe 32, Awe64 gold, Sound Blaster Pro 1 и 2, Sound...
На врв Дно