• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

стакла

  1. Metuzalem

    Лапајте апдејти за постари оперативни системи

    Миркософт се уплашил од „напади од хакери/организации спонзорирани од држави“ и за да излезе чист (дека не ги крие апдејтите што ги развива за корисници-платиши на постарите оперативни системи на кои им е прекината официјалната поддршка веќе со години), ги пушти во промет. Засега не се...
На врв Дно