• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ssl

 1. Oktar

  Предлог Let's make IT forum safe again

  Добравечер, Во услови на зголемено присаство во домот и значително намалено отсаство од истиот, поради моментланата ситуација нели, поврмено се занимавам и со работи кои се навидум тотално небитни, но во вакви моменти делуваат екстремно важни и борбата со нив на некој начин дава воља да се...
 2. D

  Миграција од com.mk > .мк + HTTPS

  Од денеска форумот лежи на forum.it.mk наместо на forum.it.com.mk. 301 редирект си е поставен и плус форумот сега е зад SSL како што беше ветено. Јавна благодарност до маестро @Fatal1ty_ Неколку мислења може да фалат, се извинуваме за тоа однапред. Доколку забележите некои багови, ве молиме...
На врв Дно