• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ssl

 1. ContentBot

  Колку време Uslugi.gov.mk и EID.mk ќе бидат со невалиден сертификат?

  Веќе три дена најважните владини сајтови Uslugi.gov.mk и EID.mk се без валиден SSL сертификат. Повеќе инфо @ „Системот е паднат“ – најважните владини сајтови со невалиден сертификат веќе 2 дена Што мислите, колку време ќе бидат без валиден SSL? Одговорете во анкетата.
 2. Oktar

  Предлог Let's make IT forum safe again

  Добравечер, Во услови на зголемено присаство во домот и значително намалено отсаство од истиот, поради моментланата ситуација нели, поврмено се занимавам и со работи кои се навидум тотално небитни, но во вакви моменти делуваат екстремно важни и борбата со нив на некој начин дава воља да се...
 3. D

  Миграција од com.mk > .мк + HTTPS

  Од денеска форумот лежи на forum.it.mk наместо на forum.it.com.mk. 301 редирект си е поставен и плус форумот сега е зад SSL како што беше ветено. Јавна благодарност до маестро @Fatal1ty_ Неколку мислења може да фалат, се извинуваме за тоа однапред. Доколку забележите некои багови, ве молиме...
На врв Дно