• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ssd usb 3.0

  1. gokica

    Samsung T1 и други USB 3.0 SSD

    Не знам дали сме имале тема за ова но јас не знаев дека на пазарот веќе има и USB SSD кои очигледно ќе ги заменат флеш стикчињата во иднина. Баш го загледав Samsung T1: http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage/MU-PS250B/AM Цената е сеуште висока но сепак $90 за 250GB, $170 за 500GB...
На врв Дно