• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ssd usb 3.0

  1. gokica

    Samsung T1 и други USB 3.0 SSD

    Не знам дали сме имале тема за ова но јас не знаев дека на пазарот веќе има и USB SSD кои очигледно ќе ги заменат флеш стикчињата во иднина. Баш го загледав Samsung T1: http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage/MU-PS250B/AM Цената е сеуште висока но сепак $90 за 250GB, $170 за 500GB...
На врв Дно