• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ssd @nvme

  1. borcep

    SSD Gigabyte M.2 NVMe 120GB

    Продавам SSD Gigabyte M.2 NVMe 120GB комплетно со кутија и локална гаранција. Старо месец дена, користено лично од мене. Испишани 700GB, гаранција 3години или 100TBW. Направен е апгрејд на Интел 760-ка 250GB NVMe. Цена 2000ден, можна замена за рам DDR4 или процесор 1151. Повеќе инфо во ПП.
На врв Дно