• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ссд

 1. Rikimaru

  Сѐ за Solid State Drive дискови ажурирано од NewMaxx

  Здраво другари, Бидејќи на форумов недостига една сѐопфатна тема за SSD дискови и сѐ поврзано со нив како датабаза на постоечки дискови, деконструкција на диск и начин на функционирање, типови на ССД дискови, софтвери за бенчмарк и тестирање, водич за купување, итн, сакав да напишам една таква...
 2. Garfield'

  Купувам ссд и хдд

  Здраво ит другари. Понудете ссд од 60гб или 120гб солидно за лаптоп стар и хдд до 100гб сата 3.
 3. zipi123

  Купувам матична за рајзен +ССД120+Хдд500гб

  А320 е доволно,2 слота за рам, комлет да доаѓа со и/о шилд,што поевтина тоа подобо,гаранција небитна хдд-500гб е доволно ссд-120гб небитно какво, да е функционално. Поради корона вирусот пожелно е деловите да бидат на територија на аеродром или (доколку се согласи продавачот да ги донесе до лисиче)
 4. JasSum

  Продадено SSD Crucial M4 256GB

  Работеше одлично, се до еден момент кога на сопругата не падна лаптопот од кревет на под. Механичкиот диск преживеа со сите податоци, но податоците на ссд-то се изгубија. Од тогаш има и еден ерор во hdtune што еве после речиси една година нема сменето вредности. Сеуште работи одлично :) Во...
 5. Necromancer

  Продадено Продавам Samsung 850 Pro 512GB

  Продавам Samsung 850 Pro 512GB, користено неколку месеци, што значи има гаранција 2.5+ години, купено од Анхоч. Беше инсталирано во лаптоп кој го дадов и ектремно малку користено (270 часа). Цена: 12.500 ден.
На врв Дно