Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

srgb

  1. gokica

    4К резолуција и широк гамут

    Чисто колку за муабет. Еве го форумот на 4К монитор: На левата страна е sRGB просторот додека на десната Adobe RGB. Фотографијата е направена пред се да ја покаже разликата помеѓу едниот и другиот стандард на боја. Доколку фотографите на форумот се прашуваат што би добиле со монитор кој има...
На врв Дно