• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

squarespace

  1. tasevski13

    Squarespace.com

    Здраво форумџии Веќе подолго време ја меркам Squarespace.com како потенцијална платформа за вебсајт/шоп/блог. Имам искуство со Wordpress, али барам нешто полесно во поглед на организирање и додавање постови/страни/слики/продукти и нешто што е по-interactive отколку дебело платена тема на...
На врв Дно