Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

speed

 1. Keyboard Corsair K70 RGB RAPIDFIRE RGB

  Keyboard Corsair K70 RGB RAPIDFIRE RGB

  Продавам одлично сочувана тастатура Corsair K70 со Шведски layout и MX - Speed свичови. Full RGB кој се подесува преку софтверот на корсер. Тастатурата си работи најнормално, исчистена е и ја продавам поради тоа што земав TKL верзија. Доаѓа со оригиналната кутија и сите додадоци.
 2. Metuzalem

  Дали очиве ме лажат или ова е the mother of all tweaks?

  Виндоус да ти ја гасел графичката на секои 160 милисекунди, почнувајќи од Виста сервис пак 1. Па ако за тоа време има промена на екран, ја буди за да исцрта, а ако не, никому ништо. И така цело време пали-гаси... Доказ? Еве што вика Миркософт. Од виндоус 8 и погоре, прави нешто поинаку, но...
 3. Глупав

  Cheat Sheets for speeds

  Би замолил за информација каде има да се најдат готови, подредени податоци за брзина (на протоколи и хардвер) за да не мора да изготвувам сам... на пример од SATA на друг SATA Read/Wrte speed... или втор пример USB 2 Read/Write speed... после може и безжично n Read/Write speed... мислам дека бев...
На врв Дно