Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

spamindexing

  1. ContentBot

    Случај Vlada.mk: Што е SEO спам, spamdexing и како може да се отстрани

    Пред девет месеци, на сајтот на Владата на Република Северна Македонија – vlada.mk – сѐ продаваа повеќе модели на спортски патики и ташни. Случајот е застрашувачки ако се земе предвид дека наместо модели на патики, хакерите кои добиле пристап до сајтот на vlada.mk искористувајќи ги неговите...
На врв Дно