Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

совети

 1. Miki98

  Предлог за инвестирање во крипто или графички

  Здраво Имам околу 3800$ сакам да ги инвестирам во нешто,да ги ставам или во крипто или да земам некоја графичка? Имам предходно инвестирано во xrp и xlm. Што од 480 xrp и 423 xlm не сум ги уште извадил. Што би одбрале? Еве некои Графички кои најниско ми е нудена од човек во мк,што не е...
 2. V

  Совет околу кариерно насочување, избор на технологии, јазици

  Здраво, Ми треба мислење, совет кон кои технологии да се насочам, а со тоа и каков девелопер би бил Frontend, Backend, Full Stack .. Краток background: Свежо завршен од SEDC академијата за програмирање (Full Stack) што трае година дена каде се помина Frontend (HTML, CSS, JavaScript, jQuery)...
 3. Blagojche77

  Предлог интернет провајдер

  Здраво дечки! Ми треба совет околу избор на интернет провајдер. Од октомври годинава ќе седам во студентски дом(Гоце Делчев), не ми е потребна брзина и такви ствари доволно е да не биде премногу скап пакетот, па доколку сте имале искуство или доколку знаете некои добри предлози Ве молам...
 4. TATA_MATA

  Совет за бекап (back up)

  Момци, Ми се потсобраа доста податоци, слики, видеа и ми треба ваша помош за која е најдобрата опција за да направам back up на сите податоци од аспект на квалитет, сигурност, долготрајност, цена. Значи уредот би се користел еднаш на месец, два само за бекап и дом на живеење ќе му е некоја...
 5. Blagojche77

  Предлог за таблет

  Здраво пријатели! Јас сум студент и имам доста електронски материјали за учење. Бидејќи неможам цело време да седам пред лап топ и да читам од него имам потреба од таблет. Па би сакал да Ве прашам за предлог таблет кој ќе биде со пристојна цена и што ќе ми заврши работа за потребата наведена...
 6. Lokvan

  Препораки и совети за избор на монитор

  Ми треба помош во избор на нов монитор. Веќе подоста време не пратам новотарии во хардвер, и не сум во тек - иако последниве неколку недели гледав да се информирам донекаде. Тоа што го знам е следново, сакам IPS монитор, брзината на освежувањето не е небитна но е споредна во однос на...
На врв Дно