• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

sony xperia sp

  1. Garfield'

    Дали рикнала Матичната плоча на телефонот?

    Здраво на сите. Имам еден проблем со телефон sony xperia SP c5303,ми е даден да го направам,но телефонот не дава никаков сигнал за живот,го ставам на пц,пробам да го флешнам се губи,го отклучив боотлоадерот преку fastboot,но телефон пак ништо не покажува,празен бил,го ставив на полнач пред да го...
На врв Дно