Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

solidworks

 1. comakot

  Совет за конфигурација за SolidWorks

  Другарче сака да почни од дома со SolidWorks па сега незнам што делови како треба , по моја теорија добра графичка и рам требало будџет му е околу 30-40.000 (старо ново нема врска)
 2. R

  Работа со SolidWorks / AutoCAD / SolidCAM

  Здраво! Имам мало искуство со цртање во AutoCAD 2д и 3д, исто така и во SolidWorks, со додавање текстури, избирање материјали и сл. Во SolidCAM имам правено цнц симулации, со избирање материјал, алат, машини, обработки, т.е. сите битни чекори за изработка на предмети со цнц машини. Исто така...
 3. spiritBreaker

  Инсталација на SolidWorks 2015 на Windows 10

  Дечки, дали досега некој успеал да инсталира SolidWorks 2015 на 10кава? пошто јас пробав со неколку верзии, кога ќе дојде до делот да го инсталира SolidWorks, паѓа инсталацијата (не ми текнува која беше грешката при инсталација). Пробав и со Compatibility Troubleshooter, да ја стартувам во 7ца...
На врв Дно