• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

soldering

 1. nikigo

  Лемна станица Parkside plsd 48 a1

  На продажба е лемна станица Parkside plsd 48 а1. Брзо постигнува температура и добро работи, едниот шилест и едниот минус врв се скоро нови, комплетен е во кутија. Користена е за еден проект, сватив дека немам потреба и сега е вишок. слика цена 1500денари
 2. E

  Промена на конектри на матична

  Имам прашање за дали има некое место во Скопје кое знаете да прави Micro Soldering. Потребно ми е затоа што имам 2 конектори од матична плоча на iPod Classic кои треба да се заменат.
На врв Дно