• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#software testing

  1. S

    Software Testing - завршена обука.

    Здраво другари, Би сакал да ви се обратам на овој форум со прашање кое е поврзано со Software Testing. Пред околу 2 месеци завршив обука во СЕМОС Академија за Software Tester и се стекнав со 2 сертификати (Manual Testing) за завршен тренинг. Имавме пракса во една фирма, али таа пракса беше...
На врв Дно