Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

software enineering

  1. JensenInterceptor

    Софтвер за Гантови и PERT дијаграми?

    Веќе кога сме кај софтверски помагала, дали може да ми посочите софтвер за цртање Гантови и PERT(Program Evaluation Review Technique) дијаграми. Јас се претплатив на MS Office 365, ама за жал не го добиваш Микрософт Визио. Хмм, некако Микрософт Ексел личи добар за цртање Гантови дијаграми. Не...
На врв Дно