• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

so-dimm

 1. gremlin

  2x8GB Hynix 3200Mhz DDR4 SO-DIMM

  Продавам два 8GB модули РАМ меморија за лаптоп Hynix 3200Mhz, извадени од лаптоп ради надградба. Цена: 4000
 2. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 3. nikigo

  Продадено Рам мемории ddr3 - so-dimm, dimm, GPU

  Се продаваат две плочки рам: 1. ELPIDA DDR3 SO-DIMM 2GB Memory Ram PC3-10600S-9-10-F1 - 300денари 2. Patriot Signature DDR3 Module Desktop Memory PSD32G13332 (Green)- 400денари 3. MSI NVIDIA GeForce® 210 - 1000 денари
 4. KalEl

  Проценка 2 SO-DIMM мемории по 4 GB DDR4

  Ако може проценка за меморииве исто така ги менувам со моја доплата за една плочка од 8 GB или одат на продажба после проценката, све е во ред со нив, сакам да го надоградам лаптопот ама имам 2 слота кои се веќе пополнети, благодарам. Samsung M471A5143DB0-CPB 4 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM G...
На врв Дно