• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

smartphones

 1. olikomerc

  NOV Samsung A41

  Се продава НОВ Samsung Galaxy A41 земен денес од Телеком со 2 години гаранција. edit: Нова цена: 14.500 ден.
 2. stejcho

  Samsung Galaxy A70 vs iPhone 7 Plus

  Здраво, како корисник на андроид со години ( budget phones најчесто), пред скоро време имав допир со iOS software, и бев воодушевен од брзината на софтверот. Имам прилика сега да сменам телефон, и иако знам дека за малку повеќе пари можам да најдам подобри телефони од овие два, решив да се...
 3. Mikaxsus

  Проценка Nexus 6P

  Со тешка душа го ставам телефонов на проценка и продажба. Доаѓа комплет со сите кабли + 4 маски, освен малото тефтерче што дојде со него како quick start guide/гаранција бидејќи незнам каде е (Пројдена гаранција секако). Нема гребаници, нема паднато (кјути). Софтверот му е сменет, ставен е...
 4. alderson

  Samsung j5 2016 vs Nokia 5

  Ми треба совет, се двоумам меѓу два смартфони.. Кажете ми ваш совет/мислење кој модел е подобар од наведените: Самсунг ј5 2016 и Нокиа 5 ??
 5. D

  Itnoo problem so logiranje na meil

  Decki pls help koj znae,mi se skrsi ekranot na telefonot na koj sum logiran na meilovite ,sega ne mozam da vidam nisto bidejki ne raboti ekranot.Ne mozam da se logiram od nieden drug telefon ili komjuter bidejki mi dava deka na meilot e praten account key za logiranje koj se razbira ne mozam da...
 6. HumantMagician

  Microsoft Lumia 640

  Го користев овој телефон се до пред некое време кога падна и се оштети touch-от, а дисплејот се уште си е стакло, меѓутоа морам да го заменам целосно. Во последниве два месеци активно барам целосно нов дисплеј, но не успешно. Ги посетив сите можни страни и активни форуми, никако да успеам да...
На врв Дно