• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

слот

  1. BlackOuttheWoRlD

    Дали рилкнал слотот на матичната за рам

    Здраво другари. Имам еден проблем со лаптоп Lenovo b50-30,значи кога сакам да го преместам неговиот рамот на другиот слот и го уклучам не дава слика,исто како без рам да е,а на првиот слот работи без птоблрм,дали треба друг рам завртен? На првиот слот без проблем си работи Слика од рамот ddr3l
На врв Дно