• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

skylake

 1. nikigo

  Продадено Skylake конфигурација

  - На продажба е конфигурација со следните делови MB Gigabyte GA-Z170x-Gaming 3 Интел i5-6400 2х8GB HyperX DDR4 2133Mhz MSI GTX 970 4GB SSD Samsung 850 EVO 250GB 3TB HDD Seagate Barracuda Cooler Master RS-500-ASAB GX-Lite Куќиште генеричко слика 33000денари - Во комплет со 26" Samsung T260HD...
 2. SpiritBond

  Проценка Skylake PC Delovi

  Ако може проценка на овие делови: Intel i5-6500 Asus Trooper B150 D3 Geil Evo Veloce 4 Gb ddr3 1600mhz x2 (Едната плочка има гаранција до 3.10.2019) Истечена гаранција пред 2 месеци на матичната и процесорот
 3. JensenInterceptor

  Дали да купам Скајлејк процесор, а да го вратам/продадам Кабилејк процесорот?

  Иако компјутерон ми е стар само недела ипол, и сеуште не сум ја искористил/научил моќта на i5-7500 Kaby Lake процесорот, читајќи ги форумиве и Интенетов сфатив дека Виндоус 7 нема да работи на овој процесор бидејќи нема да има драјвери за овој ОС. Сакав нов ПЦ за учење и за играње. Сакав да му...
 4. spiritBreaker

  Intel X299 платформа

  Објавени се повеќе детали за наследникот на Х99 платформата. Повеќе детали има на следниов линк : http://wccftech.com/intel-x299-chipset-skylake-x-kaby-lake-x/
На врв Дно